№ 6 Джорджия победи № 4 щат Флорида с 63-3 в Ориндж Боул в мач на отбори, които пропускат CFP
AP News | 2023-12-31 | 03:03:20

МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида (AP) — Карсън Бек подаде за 203 ярда и два тъчдауна, резервен QB Gunnar Stockton подаде за още два резултата и номер 6 Джорджия победи непобедения преди това и четвърти в класирането Флорида Стейт с 63-3 в Orange Bowl в събота вечерта в мач на отбори, пропуснали плейофа по колежански футбол.

Джорджия отбеляза при девет от 12 удара и спечели общо 673 ярда срещу семинолите с къси ръце, които бяха без повече от две дузини играчи поради откази и трансфери, включително петима титуляри в техните дефанзивни предни седем, техните най-добри двама бекове и три най-добри приемници.

Булдогс (13-1) бяха свикнали да се състезават за шампионати по това време на годината, след като спечелиха последните две национални титли. Но Джорджия загуби от Алабама в мача за шампионата на Югоизточната конференция – първата загуба на Булдогс от сезон 2021 г. – и пропусна едно от четирите места в класацията на CFP. Вместо това те се задоволиха със седмото участие в новогодишната купа в историята на програмата.

Флорида (13-1) не успя да намали CFP въпреки спечелването на титлата в Конференцията на Атлантическото крайбрежие и поради трансфери, откази и контузии, Seminoles бяха без играчи, които бяха отговорни за 97% от техните пасове, 88% от техните бързи ярдове и 84% от техните приемания този сезон

Ориндж Боул даде шанс на Грузия да направи изявление. Булдогс стигнаха до преднина от 39 точки на полувремето, най-голямата в 90-годишната история на купата, надминавайки преднината на Западна Вирджиния от 29 точки на полувремето пред Клемсън през 2012 г. Това беше и най-голямата разлика в загубата в историята на щата Флорида.

Бек, който имаше подавания за тъчдаун от 12 и 2 ярда, не игра през второто полувреме. Стоктън, първокурсник, започна през третата четвърт и незабавно постави началото на още един тъчдаун. Той завърши с 96 ярда пасове и 46 ярда бързи удари и Булдогс станаха първата програма, отбелязала най-малко 55 точки в последователни игри с купа (те победиха TCU с 65-7 в Peach Bowl миналия сезон).

Кендал Милтън от Bulldogs се втурна за 104 ярда с девет занасяния и направи два тъчдауна. Дайджун Едуардс добави още два бързи резултата и 62 ярда. И двамата бяха част от старши клас, който спечели рекордната си за училище 50-а победа.

В това, което може да бъде последният му мач за Булдогс, приемникът Лад Макконки имаше 49 универсални ярда. Той вкара при удар от 27 ярда, в който улови пас от Бек зад линията на битката, опита се да завърши още един пас, но вместо това избяга, препъвайки се през препъващи се защитници на щата Флорида и в крайната зона, за да изведе Джорджия с 38- 3 през второто тримесечие.

Играчите на Bulldogs знаеха историята на отбора от другата страна на терена: Seminoles влязоха в играта, след като победиха всичките 13 отбора в графика си, включително тогавашния номер. 15 Луисвил в мача за титлата на ACC, но бяха оставени извън плейофа на колежанския футбол отчасти поради контузия на крака в края на сезона на титулярния куотърбек Джордан Травис. Щатът Флорида стана първият шампион на конференцията Power Five, който завърши с непобеден рекорд и все още остана извън плейофа.

През седмицата, водеща до мача с купа, играчите на Джорджия изразиха своето разбиране за Seminoles' разочарования, като същевременно признаха, че те също са се почувствали пренебрегнати.

Треньорът на Джорджия Кърби Смарт лобира комисията за подбор да разгледа пълното резюме на Булдогс при вземането на окончателното им решение: Джорджия спечели 29 поредни мача пред SEC мач за титлата и завърши сезона с осмата най-добра атака в страната и защита №9.

Не беше достатъчно. И Булдогс изляха разочарованието си в Ориндж Боул - притежание след притежание.

ИЗВОД

Джорджия: Колкото и доминиращи да бяха Булдогс в атака, защитата им беше също толкова въздействаща. Те прехванаха куотърбека на Seminoles Brock Glenn два пъти и възстановиха две грешки. Те също ограничиха щата Флорида до 63 ярда при бързане.

Щат Флорида: Семинолите бяха победени и в трите фази, тъй като не успяха да завършат първия си сезон с 14 победи от 2013 г. насам. Глен се затрудни във втория си старт в кариерата , изпълнявайки 9 от 26 подавания за 139 ярда.

Джорджия: Булдогс откриват сезон 2024 срещу Клемсън в Атланта. Бек се завръща за своя старши сезон.

Флорида Стейт: Семинолите ще започнат сезон 2024 срещу Джорджия Тех в Дъблин, Ирландия, отбелязвайки втория път, когато два отбора на ACC откриват сезона в Ирландия.